Top

Cilt Bakımı

  /    /  Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

İnsan cildi dış ve iç etkenlerde etkilenerek zarar görür. Güneş, rüzgar, soğuk, hava kirliliği, yaş, kullanılan ilaçlar, çeşitli hastalıklar cildin bozulmasına nedendir. Deri insanın en büyük organıdır. Diğer organları korumak için gösterilen hassasiyetten daha fazlasının gösterilmesi gerekir. Çünkü cilt, direkt olarak dışarıdan gelen etkenlere maruz kalır. Derinin canlı ve genç görünmesi için cilt bakımı yaptırılmalıdır. Cilt bakımıyla gözenekler kirden arındırılır, ölü tabaka giderilir, toksinler atılır, oksijeni yükseltilir. Yapılan bakımla cilt çok daha taze, canlı ve parlak görünür.

Cilt Bakımı Kim Tarafından ve Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, insan cildi ve bakım ürünleri hakkında detaylı bilgiye, tecrübeye sahip profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Cilt bakımı yaklaşık olarak 1 buçuk saat sürmektedir. Cilt bakımı şöyle yapılır;

  • Öncelikle cildin analizi yapılır. Kapsamlı analiz neticesinde cildin ihtiyaçları ve eksikleri belirlenir.
  • Cilde uygulanacak ürünler ve işlemler sıralanır.
  • Makyaj kalıntılarını ve pislikleri arındırmak için peeling yapılır.
  • Peeling sırasında kullanılan ürünler cildi ölü hücrelerden de arındırır.
  • Gözenekleri yumuşatmak ve genişletmek için cilde buhar banyosu yaptırılır.
  • Gözeneklerden çıkan yağlar, siyah noktalar dezentekte edilerek ciltten temizlenir.
  • En son aşamada besleyici, nemlendirici maske uygulanır.

Şayet cildin daha farklı işlemlere ihtiyacı varsa ilave uygulamalar da yapılır.

Cilt Bakımından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı sırasında gözenekler büyür ve genişler. Uygulama bittikten kısa bir süre sonra gözenekler küçülür ve iyileşir. Gözeneklerin iyileşmesi için gerekli olan bu süre içinde gözenekler açık olduğundan dikkat etmek gerekecek. Bakımdan sonra gözenekleri kapatacak pudra, fondöten, allık gibi ürünler asla kullanılmamalıdır. Cilt, bakımın ardından çevresel faktörlere karşı savunmasız olduğundan güneşin zararlı ışınlarından uzak tutulmalıdır.

Cilt Bakımı Ne Kadar Aralıklarla Yapılmalı?

Güzel ve bakımlı görünmek için her gün makyaj yapılmakta. Makyajın kalıntıları, ürün kimyasallarının kalıntıları, yağ ve siyah noktalar cildin kötü ve sağlıksız görünmesine neden olur. Kusursuz, sağlıklı, parlak cilt için düzenli bakım şarttır. Ayda bir yaptırılacak bakım cildinize çok iyi gelecek, sizi çok güzel gösterecek.

Date:
Category:

Ayrıcalıklı hizmete hoşgeldiniz..